Okrug - Trogir Riwiera - WYCIECZKI - Łowienie ryb

ŁOWIENIE RYB

Czy chcesz się poczuć tak jak miejscowi mieszkańcy, którzy tradycyjnie już od wieków łowią ryby? Spróbuj zarzucić sieć - to wslaniałe uczucie "złapać" swój własny obiad.
Łowić możesz sam lub zdecydować się na wycieczkę, podczas której żegluje się do małych zatok na wyspie Šolcie, gdzie można zażyć kąpieli morskich i opalać się.

Okrug - Trogir Riwiera - WYCIECZKI - Łowienie ryb

ZBIERANIE OLIWEK

Doskonałym pomysłem jest wizyta na plantacji oliwek w pobliżu Trogiru lub w Eko Etno wsi Škopljanci, która w autentyczny sposób przedstawia Dalmację taką, jaką niegdyś była. Wizyta na plantacji, zbieranie i przetwarzanie oliwek oraz proces wytwarzania cennej oliwy z oliwek przybliży ci jedną z najważniejszych chorwackich nadmorskich tradycji, a wizyta w Eko Etno wsi przybliży ci dalmatyńską kuchnię, regionalne produkty, dalmatyńskie pieśni i pozwoli ci cieszyć się sielankową atmosferą wśród małych kamiennych domów.

Okrug - Trogir Riwiera - WYCIECZKI - Fish piknik

FISH PIKNIK

Dla wdzystkich, którzy pragną dodatkowej porcji słońca i morza, fantastycznym wyborem będzie FISH PIKNIK FISH PIKNIK którego program obejmuje zwiedzanie trzech wysp - Drvenika, Šolty i Čiovo!

Ciesz się pięknem zatoki Krknjaši znajdującej się przed wyspą Drvenik, ze względu na piaszczyste dno morskie i krystalicznie czystą wodę morską znana jest jako "Błękitna laguna". Przespaceruj się po małej rybackiej miejscowości Maslinica na wyspie Šolta i kup drobną pamiątkę, a następnie zjedz pyszny obiad w małej restauracji w zatoce Duga na wyspie Čiovo.

Okrug - Trogir Riwiera - WYCIECZKI - Kornati

WYSPY ŁEZ, GWIAZD, ODDECHU!

Oczywiście chodzi o fascynujący archipelag, w którego skład wchodzi około 150 niezamieszkałych wysp i zatok – Park Narodowy "Kornati"! Cytat w tytule to słowa irlandzkiego dramatopisarza G.B.Shawa, a jeśli zdecydujesz się na tę wycieczkę - rejs statkiem po wyspiarskim archipelagu, stojąc w jednej z najpiękniejszych zatok przekonasz się, że te słowa nie są na wyrost. Kornati to fantastyczny wybór dla tych, którzy lubią cieszyć się naturalnym pięknem i krystalicznie pięknym czystym morzem, a zapewnione jest również coś dla ciała - obiad oraz wino i napoje serwowane na pokładzie lub w jednej z restauracji na wyspie.


Wycieczki po okolicy

Wyjątkowe położenie Okrugu pozwala na wybór różnych wycieczek na miarę możliwości każdego turysty. Nie ma znaczenia czy zdecydujesz się sam zorganizować wycieczkę czy skorzystasz z opcji zorganizowanej, jesteśmy pewni, że będziesz zachwycony. Zastanów się nad naszymi sugestiami i wybierz miejsce docelowe wedle swojego uznania.